logo

Virgin mojito

Klasyczne Mojito zna chyba każdy, a ten, kto go nie zna, niech żałuje. To samo można rzec o jednej z wariacji na jego temat, którą stanowi tytułowe Virgin mojito. Nigdy jednak nie jest za późno na poznawanie nowych smaków – w przypadku Virgin mojito nie jest na to również zbyt wcześnie, gdyż jest to drink bez kropli alkoholu.

Składniki i czas przygotowania

 • 50 ml
  soku z limonki
 • 150 ml
  gazowanej wody
 • 1 łyżka
  miodu
 • 2-6 listków
  mięty
 • 8
  kostek lodu

Virgin mojito - Przygotowanie drinka

Przed podaniem warto dokładnie schłodzić nie tylko wodę, ale i szklankę, którą można ozdobić również efektownym crustem – w tym celu wystarczy, że umoczysz jej brzeg w soku z limonki, a następnie zanurzysz ją w cukrze.

 • 1
  W wysokiej szklance ugnieć dokładnie sok z limonki z liśćmi mięty, aby puściły one swoją esencję.
 • 2
  Dodaj miód i wszystko dokładnie wymieszaj.
 • 3
  Następnie dodaj do szklanki 5 kostek lodu, uzupełnij całość wodą gazowaną i znów wszystko zamieszaj, dorzucając na koniec resztę lodu i dekorując napój listkiem mięty oraz cząstkami limonki.

Kompozycja smaków zawartych w tym napoju zapewnia fantastyczne orzeźwienie latem i stanowi uzupełnienie każdej beztroskiej, wakacyjnej zabawy nawet wtedy, gdy na drugi dzień trzeba wstać rano do pracy. Mowa w tym przypadku oczywiście o bezalkoholowym Virgin mojito, które można spożywać bez żadnych wyrzutów sumienia. Nieco więcej rozsądku zaleca się mieć wyłącznie w przypadku wersji klasycznej, która kryje w sobie charakterny rum.

Trunek ten ogólnie kojarzony jest zwłaszcza z morskimi klimatami, ze względu na marynarzy i piratów, którzy szczególnie lubili się nim raczyć. Najsłynniejszą osobowością, która ceniła sobie smak rumu był słynny angielski korsarz, kapitan Drake, którego ponoć ulubionym napojem był miks tafii (alkoholu uzyskanego z trzciny cukrowej), cytryny oraz listków mięty. Miłośnikiem współczesnego Mojito był zaś znany większości pisarz Ernest Hemingway, który sączył go regularnie w jednym z barów w Hawanie, dzięki czemu skutecznie spopularyzował tego drinka.

Smak to oczywiście ogromny atut tego napoju. Jednak równie wielką zaletą Virgin mojito jest fakt, że można cieszyć się jego smakiem, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota, dzieląc się tym szczęściem w płynnej postaci nawet z nieletnimi.