logo

Tequila Sunrise

Dużo słońca, kolorowe drinki i fuzja egzotycznych smaków to twoje klimaty? W takim razie Tequila Sunrise to drink stworzony dla twojego podniebienia. Koktajl ten już wygląda efektownie, zaś smakuje jak istne wspomnienie lata. Całość bazuje na tequili, najsłynniejszej meksykańskiej wódce, której temperament wprowadzi cię w prawdziwie wakacyjny nastrój.

Składniki i czas przygotowania

 • 50 ml
  tequili
 • 100 ml
  soku pomarańczowego
 • 20 ml
  grenadiny
 • według uznania
  lód w kostkach
 • do dekoracji
  cząstki pomarańczy

Tequila Sunrise - Przygotowanie drinka

Przygotowanie tego drinka jest dość proste, dlatego z tym zadaniem bez problemu poradzą sobie również mniej wprawione osoby, które na co dzień nie mają do czynienia ze sztuką barmańską. Najważniejsze jest, aby dokładnie trzymać się proporcji składników zawartych w przepisie – wtedy drink na pewno wyjdzie wyśmienicie.

 • 1
  Na dno szklanki wlej po łyżeczce barmańskiej grenadinę.
 • 2
  W shakerze wymieszaj dokładnie tequilę, sok pomarańczowy oraz kostki lodu.
 • 3
  Następnie przelej mieszankę do szklanki małym strumieniem lejąc ją po ściance, aby nie wzruszyć syropu znajdującego się na dnie.

  Innym sposobem, który może okazać się dla ciebie wygodniejszy, jest również wlanie drinka w pierwszej kolejności, w następnej zaś dodanie grenadiny, wlewając ją delikatnie po odwróconej łyżce - po chwili syrop znajdzie się na dnie szklanki.

 • 4
  Gotowy koktajl podawaj w wysokiej szklance, dekorując go plasterkiem pomarańczy.

Historii na temat powstania tego drinka istnieje wiele: jedna z nich mówi, że został on stworzony przez barmana z Arizony w latach 30’ XX wieku, który wyczekiwał w swoim barze na świt, aby zrobić koktajl idealnie oddający barwy wschodzącego słońca. Według innej opowieści, Tequila Sunrise narodziła się w jednym z hoteli w gorącym Meksyku, w okresie amerykańskiej prohibicji. Kolejna zaś wersja głosi, że obecna wersja drinka powstała za porozumieniem dwóch barmanów z Kalifornii.

Niewiele osób jednak przywiązuje szczególną uwagę do historii tego drinka, gdyż znacznie bardziej wart uwagi jest jego smak, który możesz odtworzyć i ty, w swojej własnej kuchni. Sprawdź nasz przepis na Tequila Sunrise i podaruj sobie solidną dawkę słońca, niezależnie od pory roku!