logo

Drinki o niebieskim, delikatnym kolorze stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Ich tropikalny wygląd przyciąga wiele spojrzeń, a wykonanie nie jest zbyt trudne! Zaskocz znajomych na kolejnej domówce i przygotuj niezwykle prostego, ale robiącego wrażenie drinka – Vodka blues. Mocny alkohol w połączeniu z lekko słodkim smakiem blue curacao to istna mieszanka wybuchowa! Tego drinka nie zapomnisz przez długi czas!

Składniki i czas przygotowania

 • 15 ml
  likieru blue curacao
 • 30 ml
  wódki
 • 30 ml
  wytrawnego wermutu

Przed przygotowaniem warto dobrze schłodzić szklankę, jak i podawany alkohol - do drinka nie dodajemy lodu, dlatego schłodzony alkohol zapewni lekkie orzeźwienie.

Vodka Blues - Przygotowanie drinka

 • 1
  Do szklanki dodajemy kolejno blue curacao, wódkę oraz wytrawny wermut
 • 2
  Delikatnie mieszamy wszystkie składniki
 • 3
  Drinka możemy ozdobić świeżym owocem i miętą

Vodka blues to propozycja idealna dla osób, które nie są fanami mocno wyczuwalnego alkoholu w swoich drinkach.  Jego unikalny smak zawdzięcza się dodatkowi słodkiego likieru, który dopełnia całą kompozycję i tworzy fenomenalny kolor oraz nienaganny smak.

To prosty i szybki drink, którego wykonanie nie zajmie Ci dłużej niż 2 minuty, a gwarantuję, że zachwyci wiele osób na kolejnej imprezie!

Likier blue curacao pozwala na tworzenie wspaniałych kompozycji zarówno smakowych, jak i kolorystycznych. Łącz go z innymi popularnymi dodatkami (np. sokiem pomarańczowym) i ciesz się oryginalnym kolorem kolejnych drinków.

Jeśli marzy Ci się pełen zieleni drink, którego stworzysz z dodatkiem blue curacao, sprawdź przepis na Double Ocean!