Search

Z czym pić Jagermeister? Drinki z jaggera, które zrobisz w domu

Jeśli jeszcze nigdy nie piłeś likieru o ziołowym smaku, to obowiązkowo musisz go spróbować. Choć są zarówno pasjonaci, jak i przeciwnicy Jagera, to jednak warto wiedzieć, że ten alkohol można pić na wiele sposobów. Jagermeister to zdecydowanie jeden z najbardziej znanych likierów, a jego popularność wciąż wzrasta. Producent Jagermeistera informuje, że ten alkohol najlepiej pić mocno zmrożony, bowiem wtedy zyskuje wyraźniejszy aromat i smak. Jakie są inne opcje? Dowiedz się, z czym pić Jagermeistera. 

Jagermeister – czym jest i z czego się go produkuje?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co oznacza Jagermeister? Okazuje się, że nazwa tego alkoholu oznacza ,,Mistrz polowania”, zatem można podejrzewać, że to ulubiony trunek myśliwych, choć czy tak jest? Tego jednak nie wiemy, ale to właśnie stąd wziął się pomysł na stworzenie logo tego alkoholu (jest to głowa jelenia ze świecącym krzyżem, co stanowi nawiązanie do Św. Huberta, patrona myśliwych). W internecie często można spotkać się z prześmiewczymi informacjami, iż opisywany alkohol to krew z jelenia lub że zawiera jej dodatek.

Jagermeister obraz 1

Jak smakuje Jagermeister?

Jagermeister to likier, który wyróżnia się słodko-gorzkim smakiem. Jest tworzony z nawet 56 rodzajów ziół, korzeni i owoców, choć dokładny skład alkoholu nie jest znany. Z ciekawostek warto wiedzieć, że produkuje się go już od 1934 roku w Niemczech. Co natomiast można w nim wyczuć? Przede wszystkim kardamon, cynamon, tymianek, imbir, anyż, rozmaryn, a nawet borówki. Zanim Jagermeister zanim trafi na sklepowe półki, to leżakuje w dębowych beczkach przez ok. 9-12 miesięcy. Jaką natomiast ma moc Jagermeister? Jest to 35%.

Jak pije się likier Jagermeister?

Zdążyliśmy już wspomnieć, że zdaniem producenta alkoholu, najlepiej pić likier mocno zmrożony (-18/-20 stopni Celsjusza). Taka temperatura zapewnia intensywny i wyrazisty smak alkoholu. Jagermeistera można pić solo lub w drinkach. Jagermeister świetnie sprawdza się, gdy żołądek odmawia posłuszeństwa, a także po zjedzeniu obfitego posiłku, choć oczywiście nie jest to syrop na niestrawność. Zatem jeśli chcesz przygotować ten alkohol na imprezę, to wiedz, że kombinacji smakowych jest naprawdę sporo!

jagermeister

Jeśli chodzi o najpopularniejsze połączenie, to jest nim Jagermeister i Red Bull (napój energetyczny). Taki drink jest niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych. Nosi nazwę Jagerbomb i jest to kieliszek zmrożonego Jagermeistera wrzucony do szklanki, w której znajduje się napój energetyczny. Warto jednak wiedzieć, że taka kombinacja nie jest zbyt zdrowa i nie powinnyśmy często sięgać po tego typu mieszanki. 

Z czym można pić Jagermeister?

Wśród alkoholi wspomagających trawienie znajduje się Jagermeister, zatem jeśli chcesz, to możesz go spożywać bez żadnych dodatków. Wiemy jednak, że czysta forma tej nalewki nie każdemu pasuje. Wówczas warto wypróbować drinki. Popularnym drinkiem jest szczególnie tzw. jagerbomba, znana głównie w Stanach Zjednoczonych. Aby ją przygotować, będziesz potrzebował szklanki do whisky i kieliszek. Co później? Wystarczy, że umieścisz w szklance kieliszek i wlejesz do niego 40 ml Jagermeistera. W następnym kroku powinieneś wypełnić szklankę napojem energetycznym (np. Red Bullem) i gotowe. Nie przesadzaj jednak z ilością, ponieważ taki drink prowadzi do znacznego podniesienia ciśnienia krwi. 

Jakie dodatki pasują do Jagermeister?

Jeśli zastanawiasz się, jakie dodatki są idealne do Jagermeister, to wiedz, że zawsze dobrym wyborem będą owoce, a zwłaszcza cytrusy, które skutecznie przełamują gorzką nutę, a trunek zyskuje nieco świeżości. Jagermeister świetnie nada się do przygotowania deseru i będzie stanowił doskonałą procentową nutę. Deser możesz przygotować z takich składników jak lody, świeże owoce i oczywiście Jagermeister. Zapewniamy, że będzie smakował wyjątkowo dobrze, a dodatkowo wspomoże trawienie po posiłku.

Z czym pić Jagermeister obraz 4

Jagermeister stanowi też ciekawy dodatek do piwa. Gwarantujemy, że jeśli sięgniesz po taki miks – połączenie dwóch goryczy i mocno ziołową nutą, to ten smak zapamiętasz na bardzo długo. Jagermeister może być alternatywą dla słodkich soków do piwa. Ma też właściwości, które wspomagają układ trawienny, a to może być bardzo zbawienne, gdy zdecydujesz się wypić kilka szklanek piwa. 

Oprócz tego powinieneś wiedzieć, że Jagermeister świetnie smakuje w połączeniu z goździkami, imbirem, cynamonem, anyżem gwiaździstym, czy lukrecją. Wszystkie wymienione zioła znajdują się w składzie trunku, zatem gdy dodasz je do alkoholu, to podbijesz daną nutę smakową. Co więcej, możesz też połączyć całość za pomocą herbaty i tym samym stworzyć ,,herbatkę z prądem”.

Na co może pomóc Jagermeister?

Jagermeister powstaje na bazie 56 ziół, zatem jak można podejrzewać – wyróżnia się bogatym spektrum działania. Najlepiej podawać go w formie zmrożonego likieru – wówczas dochodzi do uwolnienia największej ilości właściwości i aromatu. Jednak ciepły Jagermeister nie jest wcale gorszy i też ma wiele zastosowań.

Gdy zjesz już obiad (zwłaszcza gdy był to obfity posiłek), to jest to idealna pora na to, aby sięgnąć po kieliszek Jagermeistera. Jest to likier, który skutecznie wspomaga trawienie na wielu płaszczyznach. Stanowi świetną alternatywę dla tabletek i herbat ziołowych. Pijąc ten alkohol, możesz liczyć na:

  • usunięcie uczucia ciężkości na żołądku;
  • przyspieszone trawienie;
  • redukcję gazów w żołądku;
  • zahamowanie uczucia głodu. 

Jagermeister to także alkohol, który może działać uspokajająco – oczywiście jedynie wtedy, gdy nie dodasz do niego napoju energetycznego. Zaledwie jeden kieliszek likieru bez dodatków może być dobrą alternatywą dla tonika kojącego nerwy. Niestety jednak nie powinno się go pić codziennie, ponieważ ma wysoką zawartość alkoholu. 

Nie każdy wie też, jakie było pierwotne przeznaczenie Jagermeistera. Ten trunek służył głównie do rozgrzewania myśliwych podczas polowań, szczególnie w zimne i deszczowe dni. Aktualnie także ma podobne właściwości – tylko jeden kieliszek może skutecznie rozgrzać mięśnie po powrocie domu, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. W ten sposób można uniknąć przeziębienia.

Jagermeister może być też pomocny, gdy choroba już przyszyła. Warto po niego sięgnąć, aby się rozgrzać i skuteczniej walczyć ze stanem zapalnym. W składzie trunku znajdziesz m.in. imbir, rumianek i kardamon, czyli składniki, które pomagają w walce z zapaleniem, katarem, czy kaszlem. Poza tym wspomniany kardamon i tymianek mogą pomóc usunąć uciążliwe bóle – głowy, mięśni i menstruacyjne. 

Ile kosztuje Jagermeister?

Jagermeister to alkohol dostępny w wielu sklepach. Z łatwością rozpoznasz go po ciemnozielonej butelce. Możesz go kupić w kilku pojemnościach – 0,1, 0,35, 0,5, 0,7 i 1 litr. To, ile zapłacisz za Jagermeister, zależy od tego, w jakiej sieci dokonasz zakupu. Najczęściej jednak cena najmniejszej butelki wynosi około 16 złotych, zaś największej – 90 złotych. Warto regularnie śledzić promocje, ponieważ nierzadko da się kupić Jagermeister 1 litr nawet w cenie 75 złotych!

Drinki z Jagermeisterem – przepisy 

Dalej zastanawiasz się, z czym pić Z czym pić Jagermeister? Sprawdź najlepsze przepisy. Jagermeister zwykle spożywa się w formie shotów, ponieważ ma najwięcej właściwości zdrowotnych. Jeśli jednak nie przepadasz za ziołowym smakiem, to wypróbuj przepisy na drinki z Jagermeisterem. 

Wspomnieliśmy już o drinku o nazwie Jagerbomb. Jest to popularny sposób picia tego alkoholu. Polega na zmieszaniu alkoholu z napojem energetycznym. Ten miks jednak nie należy do najzdrowszych. Istnieją jednak zdrowsze alternatywy dla tego drinka. Poznaj je!

1

Jagermeister z colą – klasyka sama w sobie

Jeśli nie chcesz kombinować ze smakiem, to możesz po prostu zdecydować się na połączenie Jagermeistera z colą. Wiele osób pije właśnie takie połączenie i jest z niego całkowicie zadowolona. 

Do jego przygotowania będziesz potrzebował:

  • 100 ml Coca lub Pepsi;
  • 40 ml Jagermeister;
  • kostki lodu;
  • ćwiartka limonki.

Sposób przygotowania jest banalnie prosty. Wystarczy, że dodasz do szklanki wypełnionej lodem sok z ćwiartki limonki, Jagermeistera i coca colę. Dokładnie zamieszaj i gotowe. Smacznego!

2

Zielony Jager

Może masz ochotę na połączenie Jagermeistera z kiwi i sokiem ananasowym. Takie ziołowe i zarazem słodkie połączenie może przypaść Ci do gustu. 

Aby przygotować powyższy drink, będziesz potrzebował:

  • pół kiwi;
  • 40 ml Jagermeistera;
  • 60 ml soku ananasowego;
  • łyżeczka soku z cytryny;
  • kostki lodu;
  • 3-4 listki świeżej bazylii. 

Jak zrobić Zielony Jager? Sposób przygotowania:

Zacznij od obrania kiwi ze skórki i wraz z innymi składnikami dodaj je do blendera. Zmiksuj całość, a następnie przelej do zmrożonego naczynia – może to być np. kieliszek do wina. I to wszystko! Jeśli chcesz, to możesz ozdobić swojego drinka listkiem bazylii. 

3

Mohito Jagermeister

Cytrusowe Mohito + Jagermeister to naprawdę ciekawe połączenie. Powinieneś się na nie zdecydować zwłaszcza podczas upalnych dni. Ten orzeźwiający drink świetnie uzupełnia się z ziołowym smakiem likieru, co wynika głównie z cytrusów i mięty. 

Oto potrzebne składniki do przygotowania Mohito Jagermeister:

  • 40 ml Jagermeistera;
  • 6 listków mięty;
  • 1 łyżeczka brązowego cukru;
  • syrop miętowy;
  • połowa limonki;
  • sprite lub woda gazowana;
  • kostki lodu.

Jak zrobić Mohito Jagermeister? 

Dodaj do szklanki listki mięty i brązowy cukier, a następnie sięgnij po łyżeczkę i dokładnie rozgnieć nią miętę (powinna puścić sok). Dolej ok. 2-3 łyżki syropu miętowego, wyciśnięty sok z połowy limonki, kostki lodu i likier Jagermeister, a na końcu zalej wszystko do pełna wodą gazowaną bądź spritem. Jeśli chcesz, to dodaj liście mięty jako dekoracja. 

4

Jagermeister Mule

Jagermeister Mule to niezwykła, ziołowa rozkosz. Do przygotowania tego drinka potrzebować będziesz kilku składników takich jak:

  • 120 ml piwa imbirowego;
  • Jagermeister;
  • kostki lodu.

Dodaj do szklanki składniki, zaczynając od kostek lodu, Jagermeistera i kończąc na piwie imbirowym. Dobrze wstrząśnij i gotowe! Życzymy smacznego. 

5

Jager Tonic

A może masz ochotę na tonik z Jagermeisterem? Idealna propozycja dla osób, które lubią drinki bez cukru.

Oto lista składników:

  • pół limonki;
  • pół pomarańczy;
  • 40 ml Jagermeistera;
  • tonik;
  • kostki lodu;
  • liście mięty.

Sposób przygotowania Jager Tonic:

Dodaj do szklanki kostki lodu, sok z połowy limonki i pomarańczy, a następnie dokładnie wymieszaj. Kolejny krok to wlanie Jagermeistera i wypełnienie naczynia tonikiem. Na samym końcu wystarczy przyozdobić drinka liśćmi mięty (możesz też użyć ćwiartki cytryny).

Z czym pić Jagermeister? Podsumowanie

Jagermeister jest najczęściej spożywany w formie drinków lub w shotach, zazwyczaj z lodem i dodatkami w postaci cytrustów. Można go też pić solo, schłodzonego do odpowiedniej temperatury. Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, możesz wymieszać Jagermeister z innymi alkoholami, kilka propozycji na świetne drinki z Jagermeisterem zamieściliśmy wyżej w naszym wpisie. Ważne jest, aby pić Jagermeister z umiarem, ponieważ jest to mocny alkohol o zawartości alkoholu wynoszącej 35%.