logo

Sączenie Blue Shark to jedna z niewielu sytuacji, w której to ty możesz skosztować rekina, bez narażania się na sytuację odwrotną. Z pewnością nie jest to żarłacz biały, ale wciąż mocny zawodnik w kolorze niebieskim. Mocne uderzenie zapewni ci solidna dawka wódki, tequili i blue curacao, które nadaje całej kompozycji bajecznego odcienia błękitu, kojarzącego się z krystalicznie czystą wodą oceanu. Nazwa tego drapieżnego koktajlu, jak twierdzą niektórzy, wzięła się zaś od pływającego w nim lodu, który przywodzi na myśl cień rekina czającego się w głębinach.

Składniki i czas przygotowania

 • 25 ml
  wódki
 • 15 ml
  tequili
 • 15 ml
  likieru blue curacao
 • według uznania
  kruszony lód

Blue Shark - Przygotowanie drinka

Jeżeli likier ma dla ciebie zbyt słodki smak, możesz go w prosty sposób zrównoważyć, dodając do drinka niewielką ilość świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Innym sposobem jest również dodanie do całości niebieskiego syropu barmańskiego.

 • 1
  W szklance umieść kruszony lód, dolej do niego wódkę, tequilę i blue curacao, a następnie dokładnie wszystko wymieszaj.
 • 2
  Możesz również wymieszać wszystkie składniki w shakerze, jeżeli go posiadasz, przelewając później gotowy napój do szklanki, chociaż zabieg ten nie jest wymagany.

Drink ten bez wątpienia przypadnie do gustu amatorom mocnych wrażeń oraz osobom, które lubią poczuć smak dobrego alkoholu. Ze względu na ilość procentów, jaką dostarcza Blue Shark, będzie to też odpowiednia pozycja, jeżeli przybyłeś w najlepszym momencie imprezy i przegapiłeś co najmniej kilka kolejek.

Powalającą wyglądem i dawką procentów kompozycję Blue Shark możesz przygotować swoim gościom przy najbliższej okazji, o ile tylko towarzystwo należeć będzie do odważnych. Nie potrzebujesz do tego żadnych barmańskich akcesoriów - wystarczą ci wyłącznie odpowiednie składniki zawarte w przepisie oraz szklanki, najlepiej niskie i z grubym dnem.