logo

Najtrudniejsze drinki świata – TOP 5

Można wymienić mnóstwo koktajli, które są trudne do przyrządzenia. Jednak istnieją takie, które są dużo trudniejsze od innych. Masz ochotę na coś nietypowego i chcesz wymieszać coś trudnego? Zapoznaj się zatem z naszą listą 5 najtrudniejszych do wykonania napojów.

Przygotowanie poniższych alkoholi wymaga zdecydowanie precyzji i umiejętności, więc jeśli chcesz je zrobić, to przygotuj się na niełatwą pracę. Jeśli będziesz postępować zgodnie z podanymi krokami, jak zrobić najtrudniejsze drinki świata, to na pewno wszystko Ci się uda!

Co ma wpływ na to, że drink jest trudny do zrobienia?

Co wpływa na to, że drink jest trudniejszy do zrobienia niż inne? Poniżej wymieniamy kilka najważniejszych czynników

>

Czas przygotowywania drinka

Wykonanie większości koktajli alkoholowych zajmuje tylko kilka minut, ale jeśli chodzi o te najtrudniejsze drinki, to zwykle trzeba poświęcić znacznie więcej czasu. Wynika to z tego, że czasem trzeba przygotować składniki i je pozostawić na pewien czas, zanim się ich użyje. Zatem jeśli masz niewiele czasu, to raczej nie powinieneś zabierać się za robienie tego typu napojów.

>

Liczba składników 

Aby przygotować najtrudniejsze drinki świata, zwykle potrzeba od zaledwie dwóch do nawet kilkunastu składników. Nie da się zatem zapamiętać ich wszystkich, zwłaszcza jeśli wziąłeś się za robienie kilku drinków jednocześnie.

Sprawdź też: Dodatki do drinków

>

Nietypowe narzędzia lub techniki 

Najtrudniejsze drinki świata często są robione przez miksologów, którzy poświęcają mnóstwo czasu na doskonalenie swoich technik, czy też korzystają ze specjalnych narzędzi, aby powstał napój doskonały. Jeśli nie masz takich narzędzi lub nie znasz tych technik, to możesz mieć niemały problem z ich zrobieniem. Jest to jednoznaczne z tym, że najprawdopodobniej będziesz musiał przynajmniej kilka razy je wykonać, aby dojść do perfekcji. 

>

Problemy z dostępnością składników

Aby wykonać niektóre najtrudniejsze drinki świata, potrzebne są nietypowe składniki, których możesz nie znaleźć w najbliższym markecie. To powoduje, że zrobienie napoju, w którego przepisie są konkretne zioła czy likiery, może być bardzo trudne.

>

Zawartość alkoholu 

Te drinki, które mają wyższą zawartość alkoholu, najczęściej są trudniejsze do wykonania, a właściwie do wymieszania, co wynika z tego, że są bardziej podatne na rozdzielenie i zsiadanie się. To przekłada się na problemy z równomiernym wymieszaniem napoju i sprawia, że koktajl nie jest idealny.

Sprawdź też: Przepisy na drinki

5 najtrudniejszych do zrobienia koktajli

Dowiedziałeś się już, co wpływa na to, że drink może być trudny do zrobienia. Teraz pora na to, aby przyjrzeć się tym koktajlom, które są najtrudniejsze do zmiksowania. Przedstawiamy Ci 5 najtrudniejszych do zrobienia napojów alkoholowych!

1

Ramos Gin Fizz

Ramos Gin Fizz to koktajl, który bardzo trudno wykonać, a powodem jest to, iż wymaga on częstego energicznego potrząsania, właściwie jest to konieczne podczas każdej części procesu. Dbając o to, można stworzyć doskonałą piankę i konsystencję. Podczas wstrząsania musisz być jednak ostrożny, ponieważ napój może być zbyt spieniony, co zepsuje ostateczny efekt. 

Ramos Gin Fizz
Jak zrobić ten popularny drink? Oto przepis:
 • ok. 23 ml syropu prostego (woda i cukier);
 • 60 ml ginu;
 • ½ szklanki śmietany;
 • 15 ml soku z limonki;
 • 15 ml soku z cytryny;
 • białko z 1 jajka;
 • woda z kwiatów pomarańczy;
 • woda sodowa.

Jak przygotować ten koktajl? Przygotuj shaker i dodaj do niego soki z limonki i cytryny, śmietanę, syrop, gin, białko jajka i kwiat pomarańczy. Absolutnie nie dodawaj na tym etapie lodu do mieszanki, ponieważ możesz zepsuć ten drink! Po umieszczeniu wszystkich składników w shakerze potrząsaj tą mieszanką przez ok. 5 minut. Po upływie tego czasu dodaj lód i potrząsaj przez ok. 15 sekund. Później wystarczy przelać mieszankę do szklanki i dodać niedużą ilość wody sodowej do shakera i dokładnie wymieszać w celu zebrania resztek jajka i śmietanki. Dopełnij tym koktajl i ciesz się wyjątkowym smakiem!

2

Krwawa Mary

Choć wiele osób może stwierdzić, że drink Krwawa Mary można przygotować, używając do tego obojętnie jakiego miksera, to jednak jeśli chcesz przygotować prawdziwą Krwawą Mary, to musisz postarać się nieco bardziej. Podstawą tego koktajlu jest sok pomidorowy i wódka, ale oprócz tego niezbędny jest sok z limonki, czy sos Worcestershire, a to totalne minimum! Jeśli chcesz stworzyć najlepszy drink o nazwie Krwawa Mary, to wiedz, że istnieje mnóstwo sposobów na jego przyrządzenie i właśnie to wpływa na to, iż jest to jeden z najtrudniejszych drinków świata.

zródło: https://www.jamieoliver.com/recipes/vodka-recipes/bloody-mary/
Jak zrobić ten popularny drink? Oto przepis:
 • 50 ml wódki
 • 100 ml soku pomidorowego
 • 1-2 krople sosu Worcestershire
 • kilka kropel soku z limonki
 • sól i pieprz do smaku
 • plasterki cytryny i ogórka do dekoracji

Postępuj w następujący sposób:

 • W shakerze wymieszaj wódkę, sok pomidorowy, sos Worcestershire, sok z limonki, sól i pieprz.
 • Wstrząśnij składnikami, aż się połączą.
 • Przelej mieszankę do wysokiego kieliszka na lodzie.
 • Dekoruj plasterkiem cytryny i ogórka i gotowe!
3

Old Fashioned

Old Fashioned to jednocześnie jeden z najpopularniejszych, ale i najtrudniejszych drinków do wykonania. Aktualnie Old Fashioned na bazie whisky to jeden ze szczytów nowoczesnej sceny koktajlowej. Wiele osób jest zdania, iż drink ten stanowi podstawę nocnego życia w Nowym Jorku, ponieważ jest prosty. Mimo wszystko jego wykonanie nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Najważniejsze jest to, aby się nie spieszyć.

old fashioned
Jak zrobić ten popularny drink? Oto przepis:
 • 60 ml bourbonu lub rye whiskey
 • 1 łyżka brązowego cukru
 • kilka kropli bittersów
 • kostka lodu
 • plaster cytrusowy (np. pomarańczy lub cytryny)
 • łyżka wody
 • garnish (np. trójkątny plaster pomarańczy i gałązka angielskiego tymianku)

Aby przygotować idealny drink, to trzeba poświęcić na to dużo czasu oraz użyć do tego wysokiej jakości cukry i bitterów. Składniki powinieneś mieszać tak długo, aż cukier całkowicie się rozpuści. Ważne jest też, abyś sięgnął po wysokiej jakości bourbona, nie przesadzał z ilością dekoracji, a także wybrał największą kostkę lodu. 

4

Whiskey Sour

To kultowy koktajl z whiskey wszech czasów. I tak jak w przypadku Old Fashioned problemem, jeśli chodzi o udoskonalenie, jest prostota i subtelność, to Whiskey Sour ma całkowicie inny problem i jest nim sour mix, który rozpoczął się jako połączenie dwóch składników: cukru i soku cytrusowego, które są popularnymi składnikami wielu koktajli. Aktualnie tego typu mieszanki tworzy się z kwasu cytrynowego oraz rozmaitych słodzików i chemikaliów w celu ułatwienia produkcji i oszczędności pieniędzy. Jak przekonasz się, kwaśna mieszanka stanowi największy problem wielu drinków na tej liście. 

whisky sour
Jak zrobić ten popularny drink? Oto przepis:
 • 60 ml whisky
 • 30 ml soku z cytryny
 • 20 ml cukru klonowego
 • kilka kostek lodu
 • plaster cytryny do dekoracji

Postępuj w następujący sposób:

 1. W shakerze wymieszaj whisky, sok z cytryny, cukier klonowy i kilka kostek lodu.
 2. Wstrząśnij składnikami przez około 10 sekund.
 3. Przecedź mieszankę do kieliszka na lodzie.
 4. Dekoruj plasterkiem cytryny i gotowe!
5

Drink Commonwealth

Na samym końcu przedstawiamy koktajl Commonwealth, choć przyznamy szczerze, że trudno nam sobie wyobrazić, że ktoś mógłby próbować go zrobić. Wymyślił go miksolog Mal Spenceto dla upamiętnienia Igrzysk Wspólnoty Narodów w 2014 roku. Ten drink jest bardzo trudny do przygotowania, co wynika z jego czystej złożoności. Aby go zrobić, potrzebnych jest aż 71 składników pochodzących właściwie z całego świata, wliczając w to dzikie szkockie truskawki, czy jamajską okrę.

Przydatne akcesoria dla barmana

Pst! Chcesz być barmanem, którego wszyscy będą podziwiać? Nie musisz iść daleko! Nasz serwis to Twój bilet do świata drinków i akcesoriów barmańskich, dzięki którym zamienisz swoją kuchnię w profesjonalne barowe imperium. Przepisy na drinki, czyste i proste jak woda sodowa, a akcesoria barmańskie takie, że zamienisz się w mistrza mieszania! Przygotuj się na show, bo będziesz mieć wszystko, co potrzebne!